τοβιβλίο.net

Επιλέξτε Page

Αποτελέσματα του Β΄ Πανελλήνιου Διαγωνισμού ποίησης Χαϊκού – 2019

Αποτελέσματα του Β΄ Πανελλήνιου Διαγωνισμού ποίησης Χαϊκού – 2019

ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟΙ ΟανοιΡΙΖΟΝΤΕΣ ΛΕΜΕΣΟΥ

Αποτελέσματα του Β΄ Πανελλήνιου Διαγωνισμού ποίησης Χαϊκού – 2019

Κατηγορία Ποίηση Χαϊκού Ενηλίκων:
ΒΡΑΒΕΙΑ:
Πρώτο βραβείο: Βάνια Σύρμου – Παιανία, Αθήνα
Πρώτο βραβείο: Ευριδίκη Περικλέους Κλουβάτου – Αθήνα
Πρώτο βραβείο: Πλούταρχος Πάστρας – Αθήνα
Πρώτο βραβείο: Καρούζος Χρίστος- Αρκαλοχώρι, Ηρακλείου Κρήτης

Δεύτερο βραβείο: Μαριάνθη Πλειώνη – Κορωπί, Αττικής
Δεύτερο βραβείο: Ιφιγένεια Μετόχη – Λεμεσός
Δεύτερο βραβείο: Αντώνης Ευθυμίου – Κυψέλη Αθήνα
Δεύτερο βραβείο: Όλγα Οικονομίδου – Άγιος Αθανάσιος

Τρίτο βραβείο: Χριστίνα Σουλελέ – Αθήνα
Τρίτο βραβείο: Ανδρέας Β. Αλυφαντής – Πειραιάς
Τρίτο βραβείο: Γιώργος Ν. Κανάκης – Νέα Σμύρνη – Αθήνα
Τρίτο βραβείο: Βασίλης Παπαβασιλείου – Άλιμος , Αττικής

ΕΠΑΙΝΟΙ:

Έπαινος: Στέλλα Πετρίδου – Χίος
Έπαινος: Παύλος Ανδρέου – Λάρνακα
Έπαινος: Ολυμπία Θεοδοσίου – Πέραμα, Αττικής
Έπαινος: Θέμις Τάταρη – Μπιλλήρη – Κάλυμνος
Έπαινος: Ντόρα Παπαγεωργίου –Αμπελόκηποι, ΑΘήνα
Έπαινος: Διονυσία Λαμπαδαρίου – Πειραιάς
Έπαινος : Βασιλης Γεργατσούλης – Κοκκινιά, Πειραιάς
Έπαινος: Δασκολιά Σταματίνα Βασιλείου – Άνω Γλυφάδα
Έπαινός: Αδεαλαίς Παπαγεωργίου – Παλώδια, Λεμεσός
Έπαινος: Μπάμπης Τσέλος – Νέα Βράχα Σταυρού, Λαμία

Έπαινος: Κουμπούρας Παναγιώτης – Άκρατα, Αιγιαλείας
Έπαινός: Γκελή Ντηλιά – Ναύπλιο

ΤΙΜΙΤΙΚΕΣ ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ:

Τιμητική διάκριση: Χριστίνα Γαλιάνδρα – Αθήνα
Τιμητική διάκριση : Κατερίνα Ν. Κροτοπούλου – Ακρωτήρι, Ζάκυνθος
Τιμητική διάκριση : Μιλτιάδης Ντόβας – Πέραμα – Ιωάννινα
Τιμητική διάκριση: Γκόγκας Δημήτριος – Λάρνακα
Τιμητική διάκριση: Νίκη Σκουτέρη – Πειραίας
Τιμητική διάκριση: Άννα Λαϊτσα -Πόρτο Ράφτη
Τιμητική διάκριση: Ιωάννα Παπαντωνίου – Αναφωτία, Λάρνακα
Τιμητική διάκριση Σωτήριος Μαστραπάς – Γλυφάδα, Αθήνα
Τιμητική διάκριση: Χριστίνα Ταβαντζοπούλου, Βελανίδια Λακωνίας
Τιμητική διάκριση: Βασιλόπουλος Μάριος Π. Φάληρο, Αττικής
Τιμητική διάκριση: Άγγελος Αδαμάκης – Ρέθυμνο
Τιμητική διάκριση: Χρίστος Νομικός – Χολαργός
Τιμητική διάκριση: Γεωργία Μακρυγιώργου – Θεσσαλονίκη

Ειδικό βραβείο: Χαϊκού γραμμένο στην Κυπριακή διάλεκτο: Μαρίνα Μάστρου – Λύμπια

Κατηγορία Νέοι μέχρι 18 ετών:
ΒΡΑΒΕΙΑ:

Α΄ Βραβείο: Αριάδνη Μαστραπά- Γλυφάδα, Αθήνα
Α΄ Βραβείο: Συλαϊδου Κωνσταντίνα – Γεωργία

Β΄ Βραβείο: Μπάζιος Γεώργιος

Γ΄ Βραβείο: Γεωργακόπουλος Σταύρος
Γ΄ Βραβείο: Μπαρπαλιά Δήμητρα
Γ΄ Βραβείο: Χαβαρή Σοφία

ΕΠΑΙΝΟΙ:

Α΄ Έπαινος: Αλεξοπούλου Ελένη
Α΄ Έπαινος: Ορέστης- Φώτης Μικελάκης
Β΄ Έπαινος: Μπίτας Λούκας
Β΄ Έπαινος: Δρακοπούλου Δήμητρα
Γ΄ Έπαινος: Σακελλαριάδης Φωκίων
Γ΄ Έπαινος: Δρακόπουλος Ιωάννης

ΤΙΜΙΤΙΚΕΣ ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ:

Τιμητική διάκριση: Μπέττυ – Άννα Στρατή
Τιμητική διάκριση: Χίνη Ελένη
Τιμητική διάκριση: Κρόκου Χαραλαμπία
Τιμητική διάκριση: Τριαντάφυλλος Ηλίας
Τιμητική διάκριση: Μιχαλοπούλου Λουϊζα
Τιμητική διάκριση: Σακελαρίδη Ελένη
Τιμητική διάκριση: Γιωργαντά Κωνσταντίνα – Μυρτώ
Τιμητική διάκριση: Αριάδνη Πύλιουρα

ΤΑ ΠΟΙΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΣΥΜΠΕΡΙΛΗΦΘΟΥΝ ΤΙΜΗΣ ΕΝΕΚΕΝ ΣΤΟ ΑΝΘΟΛΟΓΙΟ ΑΝΗΚΟΥΝ ΣΤΟΥΣ ΛΟΓΟΤΕΧΝΕΣ:

Τζούρα Μαρία- Μεγαλούπολη Αρκαδίας
Ιωάννης Ζορμπαλά – Χαλκίδα
Μωραίτη Σταματία – Βόλος
Δέσποινα Βασιλειάδου – Θεσσαλονίκη
Σιούτζος Γιώργος- Αθήνα
Μαριάνθη Παπάδη- Αθήνα
Στέλλα Πλαταρά – Πειραιάς
Ευγενία Τζένη Τσιούγκου
Σταυρόπουλος Αργύρης – Σπάρτη
Μαρίνος Ιωάννης –Τούμπα Θεσσαλονίκη
Μαννουδή Μαρία – Μεγαλούπολη Αρκαδίας
Εξάρχου Κουβέλη Καλλιόπη
Τρυφωνόπουλος Φώτης
Εύθυμης Σίντος
Μαρία Βιλόρια – Θεσσαλονίκη
Θάνος Κατσαβρία – Σοφάδες
Ηλέκτρα Μούζα
Νίκος Μοσχόπουλος- Μυτιλήνη
Βασιλική Δραγούνη
Αλεξόπουλος Δημήτρης – Καλλιθέα, Αθήνα

Επιμέλεια κειμένου

Υποβολή σχολίου

Ακολουθήστε μας!

Κερδίστε το!

Ημερολόγιο 2020

Εκπαιδευτικά βιβλία

Οδηγός ιστοσελίδας

Εκπαιδευτικό υλικό

Αρχείο

Υποβολή συμμετοχής!

Είσοδος