Select Page

Αποτελέσματα 33ου Λογοτεχνικού Διαγωνισμού της Π.Ε.Λ.

Αποτελέσματα 33ου Λογοτεχνικού Διαγωνισμού της Π.Ε.Λ.

ΠΟΙΗΣΗ
Α΄ Βραβείο: ΛΑΠΠΑΣ ΑΓΓΕΛΟΣ «Διαβάζουν ποιήματα» (Καλαμάτα)
Β΄ Βραβείο: ΣΥΜΕΩΝ (ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ) ΜΑΡΙΑ «Είπες… η αγάπη είσαι» (Αθήνα)
Γ΄ Βραβείο: ΤΡΙΨΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ «Τόπος αδούλωτης ψυχής» (Αίγιο)
Γ΄ Βραβείο: ΖΕΡΒΑΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ «Σιωπηλός μαχητής» (Νέα Μάκρη Αττικής)

ΕΠΑΙΝΟΙ ΠΟΙΗΣΗΣ
1. ΚΟΥΒΑΤΑ ΔΗΜΗΤΡΑ «Πριν τον ύπνο» (Ανατολικό – Θεσσαλονίκη)
2. ΜΠΙΝΑΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ «Ωραίο Κορμί» (Ν. Ηράκλειο- Αθήνα)
3. ΑΡΤΕΜΙΟΥ – ΦΩΤΙΑΔΟΥ ΕΛΕΝΗ «(Απο)μονωτική Συνύπαρξη» (Κίτη -Κύπρος)
4. ΜΑΝΝΟΥΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ «Παραμύθι» (Λάρνακα- Κύπρος)
5. ΔΗΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΥ ΚΑΛΛΙΟΠΗ «Αλισάχνη» (Ηλιούπολη- Αθήνα)
6. ΠΥΡΟΒΟΛΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ «Ερωτικό» (Χανιά- Κρήτη)
7. ΣΑΜΙΟΣ ΓΟΥΣΤΑΥΟΣ «Μεταρσίωση» (Κηφισιά- Αθήνα)
8. ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΑΝΔΡΕΑΣ «Luna Desnuda» (Κ. Τούμπα- Θεσσαλονίκη)
9. ΡΗΓΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΛΙΆΝΑ «Ωδή» (΄Αγ. Ανάργυγοι -Αθήνα)
10. ΨΥΧΟΓΙΟΥ-ΤΑΣΤΣΟΓΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ «Μυθικέ Σαλπιγκτή» (Θεσσαλονίκη)
11. ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ ΤΑΣΟΣ «Ψίχουλα από σπαρμένα αγκάθια» (Καματερό)
12. ΕΥΘΥΜΙΟΥ ΑΝΤΩΝΙΟΣ «Ανάδυση, Κατάδυση» (Κυψέλη- Αθήνα)
13. ΚΑΛΟΨΙΔΙΩΤΟΥ ΣΤΑΥΡΗ «Στιχοκραυγή» (Λευκωσία- Κύπρος)
14. ΜΠΟΡΜΠΟΥΔΑΚΗ ΜΑΡΙΑ «Απλεύριστα σώματα» (Περιστέρι- Αθήνα)
15. ΜΠΙΜΗΣ Δ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ «Σαν ευχή» (Λιβαδειά)
16. ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ ΕΙΡΗΝΗ «Η Σωτηρία» (Λευκωσία- Κύπρος)
17. ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ «Πόλη και πάλι Πόλη» (Λιμένας Θάσου)

ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ ΠΟΙΗΣΗΣ
1. ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ-ΦΙΛΙΠΠΙΔΟΥ ΑΝΔΡΟΜΑΧΗ «Κολύμπι» (Θάσος)
2. ΒΕΤΟΥΛΑΚΗ ΜΑΡΙΑ «Eν Alegria» (Αθήνα)
3. ΚΟΥΡΛΗ ΜΑΡΙΑ «Εραστής Ονείρου» (Καλαμαριά- Θεσσαλονίκη)
4. ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΥ ΓΙΑΝΝΑ «Το παιδάκι μου κοιμάται» (Αιγάλεω- Αθήνα)
5. ΜΑΓΓΑΝΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ «Το διάλλειμα» (Μαρούσι -Αθήνα)
6. ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ «Προάγγελοι» (Αλεξανδρούπολη)
7. ΓΙΑΚΟΥΜΙΝΑΚΗΣ Π. ΓΕΩΡΓΙΟΣ «Βαρέθηκα» (Βύρωνας -Αθήνα)
8. ΔΙΑΜΑΝΤΟΓΛΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ «Τ’ αγγελικό» (Αγ.Ιωάννης Ρέντης- Αθήνα)
9. ΛΑΖΑΡΟΥΔΗ ΕΛΛΗ «Ο χρυσός Δρόμος» (Θεσσαλονίκη)
10. ΖΥΓΟΥΡΗ ΣΤΕΛΛΑ-ΣΟΦΙΑ «Ταξίδι» (Γύθειο-Λακωνία)
11. ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΣ «Πορεία» (Βύρωνας -Αθήνα)
12. ΦΡΑΓΚΟΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ «Ο Βαρκάρης του Αχέροντα» (Καλαμάτα)
13. ΔΗΜΗΤΡΟΥΛΑΚΗΣ Ι. ΝΙΚΟΛΑΟΣ «Οι πύλες της Φωτιάς» (Χανιά-Κρήτη)
14. ΠΑΣΣΑΛΗ ΦΙΛΙΏ «Απεταξάμην» (Χαλκίδα)

ΔΙΗΓΗΜΑ
Α΄ Βραβείο: ΛΕΟΝΤΙΔΟΥ ΠΛΑΤΩΝΑ ΒΟΥΛΑ «Ο κυρ-Γιώργος από το Αϊδίνι»(Ιωάννινα)
Α΄ Βραβείο: ΛΑΜΠΗΣ ΓΙΑΝΝΟΣ «Η Επιλογή» (Λεμεσός-Κύπρος)
Β΄ Βραβείο: ΜΩΡΙΔΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ «Στο φως του φεγγαριού» (Λεμεσός –Κύπρος)
Γ΄ Βραβείο: ΛΑΣΚΑΡΙΔΟΥ ΑΝΤΙΓΟΝΗ «Ήρως από πηλό» (Κρανίδι)
Γ΄ Βραβείο: ΤΣΟΛΑΚΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ «Αναλογιζόμενος» (Κυψέλη-Αθήνα)
Γ΄ Βραβείο: ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ «Καφωδείο Ελληνικό» (Εύοσμος-Θεσσαλονίκη)
Γ΄ Βραβείο: ΣΚΟΠΕΤΕΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ «Προσμένοντας το φως απ’ τη Σαμάρεια» (Αμπελόκηποι-Αθήνα)

ΕΠΑΙΝΟΙ ΔΙΗΓΗΜΑΤΟΣ
1. ΜΠΙΜΗΣ Δ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ «Τυχαία Συνάντηση» (Λιβαδειά)
2. ΚΑΝΑΡΗ ΕΥΤΥΧΙΑ «Τα γέρικα παπούτσια» (Παλούκια- Σαλαμίνα)
3. ΠΑΠΙΔΑΚΗ-ΠΙΠΙΝΗ ΛΟΥΛΑ «Το σκιάχτρο, το παιδί και το φεγγάρι» (Βριλήσσια- Αθήνα)
4. ΦΛΩΡΟΥ ΓΙΩΤΑ «Ο Δάσκαλος, ο μέντορας» (Αχαρνές- Αθήνα)
5. ΡΟΥΜΕΛΙΩΤΟΥ-ΔΑΡΣΙΝΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ «Το δώρο από την Αμερική» (Δάσος Χαϊδαρίου-Αθήνα)
6. ΜΠΡΟΔΗΜΑ ΝΑΝΑ «Η Γερόντισσα Ευκαιρία και ο άπληστος Νεαρός» (Ναύπλιο)
7. ΜΠΕΚΙΑΡΗΣ ΣΤΑΜΑΤΙΟΣ «Η Πεντάκαλλη Μπογιάννα και ο άσωτος Στόγιος» (Εύοσμος Θεσσαλονίκη)
8. ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΣΩΤΗΡΟΥΛΑ «Γραφή σαν έρωτας» (Λεμεσός-Θεσσαλονίκη)
9. ΚΑΤΣΟΥΛΑΡΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ «Το τομαράκι» (Σέρρες)
10. ΖΑΦΕΙΡΟΠΟΥΛΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ «Ο θησαυρός του Γαβριήλου» (Αθήνα)
11. ΖΑΡΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ «Ιστορίες του Πάρκου» (Παγκράτι -Αθήνα)
12. ΚΛΕΙΟΥΣΗ ΣΟΦΙΑ «Οδός Κυρίτση» (Καστοριά)

ΝΟΥΒΕΛΑ
Α΄ Βραβείο: EYΣΤΑΘΙΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ «Γυναίκα είσαι και φαίνεσαι» (Ακράτα Αχαϊας)
Β΄ Βραβείο : ΑΠΕΡΓΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ «Jazz Room» (Λάρισα)
Γ΄ Βραβείο : ΛΑΔΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ «Τα ίχνη της καταχνιάς» (Θεσσαλονίκη)
Γ΄ Βραβείο : ΚΑΤΣΟΥΠΗΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ «Ο πίνακας» (Πάτρα)

ΕΠΑΙΝΟΙ ΝΟΥΒΕΛΑΣ
1. ΠΑΡΑΣΚΕΥΑ ΙΦΙΓΕΝΕΙΑ «Λουλούδι της βροχής» (Λευκωσία- Κύπρος)
2. ΠΙΤΕΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ «Το ημερολόγιο του Γεράσιμου Πλιαδαρέση (Θέρμη- Θεσσαλονίκη)
3. ΒΕΝΑΡΔΟΥ ΚΥΡΙΑΚΗ (ΛΙΝΑ) «Η άλλη Γυναίκα» (Πυλαία- Θεσσαλονίκη)
4. ΚΡΟΤΣΕΤΗ ΝΙΚΗ «Μυρμηγκοφωλιά» (Γλυφάδα- Αθήνα)
5. ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΗΣ «Ο σαξοφωνίστας» (Εύοσμος- Θεσσαλονίκη)
6. ΚΟΥΡΤΟΓΛΟΥ ΜΑΡΑ «Ο Χάρτινος Κόσμος» (Κορυδαλλός -Αθήνα)
7. ΧΑΤΖΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ «Παράδοξος ύπνος» (Σοφάδες- Καρδίτσα)
8. ΛΑΓΑΡΙΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ «Τα προκατειλημμένα χέρια» (Λάρισα)
9. ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΕΥΘΥΜΙΟΥ ΑΡΧΟΝΤΗΣ «Νόμιμη ΄Αμυνα» (Αγιά- Λάρισα)
10. ΜΑΛΤΕΖΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ «Ο θνητός και ο ΄Αγγελος» (Αλεξανδρούπολη)
11. ΔΡΑΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ «Μέλι & Στάχτη» (Συκιές- Θεσσαλονίκη)
12. ΠΑΛΑΜΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ «Το σιντί της Βανέσας Μέϊ» (Σητεία-Κρήτη)

ΜΥΘΙΣΤΟΡΗΜΑ
Α΄ Βραβείο: ΜΟΣΧΟΝΑ ΔΩΡΑ «Μάθημα ζωής» (Βόνιτσα)
B΄ Βραβείο: ΤΣΙΑΜΤΣΗ ΧΡΥΣΑΝΘΗ «Στη χούφτα ενός καλοκαιριού (Βούπερταλ Γερμανίας)
Β΄ Βραβείο: KOΥΡΛΗ ΜΑΡΙΑ «Σαν μόνιμο δάκρυ» (Θεσσαλονίκη)
Γ΄ Βραβειο: ΠΕΡΙΚΛΕΟΥΣ ΕΛΕΝΑ «Το δέντρο που άκουγε» (Στρόβολος-Κύπρος)

ΕΠΑΙΝΟΙ ΜΥΘΙΣΤΟΡΗΜΑΤΟΣ
1. ΜΟΔΕΣΤΟΥ ΑΝΤΙΓΟΝΗ «Απαράμμιλη δύναμη»-Ωδή στην αγάπη (Λευκωσία-Κύπρος)
2. ΔΙΟΝΥΣΙΑΔΗΣ ΑΝ. ΣΠΥΡΟΣ «Σκλάβα Ρωμιοσύνη» (Ν. Ιωνία -Αθήνα)
3. ΛΕΪΜΟΝΗΣ ΚΩΣΤΑΣ «Αλλιώτικος Νόμος» (Παιανία-Αθήνα)
4. ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ «Ο Διάλογος του Μονόλογου»(Αγ.Παρασκευή)
5. ΚΥΡΙΑΚΗ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΠΑΠΑΛΕΟΝΤΙΟΥ «Το χρυσό περιστέρι της αυγής»(Λευκωσία-Κύπρος)
6. ΜΑΡΙΛΕΝΑ ΑΒΡΑΑΜ-ΡΕΠΑ «Ερημίτης» (Αθήνα)
7. ΦΡΑΓΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ «Ο άνθρωπος που έχασε το είδωλό του» (Αθήνα)
8. ΝΑΝΝΙΝΑ ΣΑΚΚΑ-ΝΙΚΟΛΑΚΟΠΟΥΛΟΥ «Το στοιχειωμένο Χωριό» (Αθήνα)
9. ΜΙΛΕΒΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΟΥ «Το μαγικό βιβλίο της Ελπίδας και της Απόγνωσης»(Αθήνα)

ΔΟΚΙΜΙΟ
Α΄ Βραβείο: ΔΑΚΡΟΤΣΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ «Η βούληση της γνώσης και της πράξης» (Μαρούσι)
Β΄ Βραβείο: ΣΚΟΠΕΤΕΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ «Μεταφυσική και ενδοκόσμια αθανασία» (Αμπελόκηποι-Αθήνα)
Γ΄ Βραβείο: ΔΙΑΚΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ «Δύνανται σε εποχές κρίσεως οι χαρισματικοί ηγέτες να δώσουν λύση στα προβλήματα των κοινωνιών;» (Πειραιάς)
Γ΄ Βραβείο: ΛΕΜΟΔΕΤΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ «Βασικό ένστικτο» (Αθήνα)

ΕΠΑΙΝΟΙ ΔΟΚΙΜΙΟΥ
1. ΦΡΑΓΚΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ «Η κενότητα της πράξεως της κλοπής σύμφωνα με τη συμπαντική ισορροπία» (Μελίσια Αθήνα)
2. ΝΤΕΛΗΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ «Η δύναμη της ποίησης» (Καρδίτσα)
3. ΜΥΣΤΑΚΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ «Η τέχνη για ποιον;» (Δράμα)
4. ΜΟΣΧΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ «Σχετικά με τη δομή του Χιουμοριστικού Λόγου» (Αθήνα)

ΠΑΡΑΜΥΘΙ
Α΄ Βραβείο: ΤΕΓΟΓΙΑΝΝΗ ΜΑΡΙΑΝΝΑ «Ο χορός των Ντο ρε μί» (Πειραιάς)
Β΄ Βραβείο: ΜΠΑΧΑΡΑΚΑΚΗ ΚΑΚΙΑ «Το μικρό ψαράκι που ήθελε να γίνει πεταλούδα» (Αγία Παρασκευή)
Γ΄ Βραβείο: ΚΑΤΕΡΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ «Το κυκλάμινο που ήθελε να παραμείνει αγριολούλουδο» (Δάφνη)
Γ΄ Βραβείο: ΤΣΙΑΜΤΣΗ ΧΡΥΣΑΝΘΗ «Ο καιρός ήταν χιονιάς» (Γερμανία)
Γ΄ Βραβειο: ΑΡΒΑΝΙΤΗ ΣΤΕΛΛΑ «Τα δάκρυα της ζωής» (Καλλιθέα)

ΕΠΑΙΝΟΙ ΠΑΡΑΜΥΘΙΟΥ
1. ΠΑΠΑΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΥ ΕΡΗ «Ο ξεχασμένος σάκος του Άγιου Βασίλη» (Ηλιούπολη- Αθήνα)
2. ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ-ΚΟΥΤΣΑΦΤΙΚΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ «Η Αλίνα και τα μαγικά κεράκια» (Κηφισιά Αθήνα)
3. ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ ΜΑΡΙΑ «Πιο πέρα κι’ απ’ τα σύννεφα» (Λευκωσία- Κύπρος)
4. ΓΟΥΔΕΛΗ ΚΥΡΙΑΚΗ «Δάφνη και μυγδαλιά» (Αθήνα)
5. ΜΟΥΤΣΙΝΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ «Η Λίδα η πεταλούδα η συντομότερη ιστορία!» (Βόλος)
6. ΚΑΠΝΙΣΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ «Μπελάδες στο δάσος» (Κερατσίνι)
7. ΜΑΜΑΛΗ ΕΥΓΕΝΙΑ «Το Ασυναίσθημα» (Παλαιό Φάληρο -Αθήνα)
8. ΣΤΌΙΟΥ ΓΛΥΚΑ «Το πετειναράκι» (Αθήνα)
9. ΧΟΝΔΡΟΥ ΜΑΡΙΑ «Ο κόσμος των Δράκων» (Σεπόλια- Αθήνα)
10. ΚΑΣΙΑΡΟΥ ΕΥΑ «Ο κ.ψεύτης στο χωριό της Αλήθειας» (Ν.Σμύρνη Αθήνα)
11. ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗ ΕΙΡΗΝΗ «Η ευαίσθητη Αρχοντοπούλα» (Λέσβος)
12. ΛΑΜΠΡΙΝΙΔΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ «Ένα όμορφο αληθινό παραμύθι» (Καισαριανή)
13. ΔΕΚΟΥΛΟΥ-ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ «Ο άνεμος» (Ζωγράφου- Αθήνα)
14. ΡΗΓΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΛΙΑΝΑ «Η δικαίωση του λύκου» (Άγ.Ανάργυροι -Αθήνα)

ΘΕΑΤΡΙΚΟ
Α΄ Βραβείο: ΜΠΑΧΤΑΛΙΑΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ, ΜΕΡΖΙΩΤΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ «Θεία αρραβωνιάζομαι» (Ανάβυσσος και Άλιμος)
Β΄ Βραβείο: ΤΣΙΤΣΙΜΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ «Αυτοί και ο Χίτλερ» (Θεσσαλονίκη)
Γ΄ Βραβείο: ΧΡΙΣΤΟΓΙΩΡΓΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ «Άνθρακες» (Έδεσσα)
Γ΄ Βραβείο: ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΚΛΑΙΡΗ «Κόκκινη Επαφή» (Χολαργός)
Γ΄ Βραβείο: ΚΑΝΑΡΗ ΕΥΤΥΧΙΑ «Γκέργκι-Η γη των ξεριζωμένων» (Σαλαμίνα)

ΕΠΑΙΝΟΙ ΘΕΑΤΡΙΚΟΥ
1. ΚΑΠΝΙΣΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ «Κάππα όπως…» (Κερατσίνι)
2. ΧΑΤΖΙΚΟΣ ΣΠΥΡΟΣ «Επίδομα Θέρμανσης» (Πλαγιάρι -Θεσσαλονίκη)
3. ΣΥΜΕΩΝ (ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ) ΜΑΡΙΑ « Σαν λευκό … μικρό ρόδο» (Αθήνα)
4. ΣΤΌΙΟΥ ΓΛΥΚΑ «Και του χρόνου» (Αθήνα)
5. ΠΑΠΑΊΩΑΝΝΟΥ ΚΩΣΤΑΣ « Το ασανσέρ» (Λευκωσία -Κύπρος)
6. ΜΠΟΥΚΕΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ «Παρακαλώ μην ταϊζετε το δράκο» (Θεσσαλονίκη)
7. ΓΚΟΥΒΕΡΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ «Υπόγειο Ανθοπωλείο» (Σέρρες)
8. ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΘΗ «Ο Σωκράτης και οι πειρατές τ’ ουρανού»(Γαλλία)
9. ΝΑΤΑΛΙΑ ΗΛΙΑ ΤΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ «Πατέρας και Αφέντης» (Αθήνα)
10. ΚΙΤΡΑ ΜΑΡΙΑ «Βρυκόβλακες και Γλυκάνθρωποι» (Ηλιούπολη Αθήνα)
11. ΚΑΚΟΥΛΛΗ ΤΟΥΛΑ «Αναγκαστική Προσγείωση» (Λευκωσία Κύπρος)
12. ΝΤΕΛΗΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ «Μονόπετρο σε Κρυστάλλινο Ποτήρι» (Καρδίτσα)

ΚΡΙΤΙΚΕΣ ΕΠΙΤΡΟΠΕΣ ΤΟΥ 33ου ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΛΟΓΟΤΕΧΝΙΚΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΤΗΣ Π.Ε.Λ.
ΠΟΙΗΣΗ
Σκουρολιάκου Μαρία: Ποιήτρια, μέλος της Π.Ε.Λ.
-Καρδραρά Μαρία: Ποιήτρια, μέλος της Π.Ε.Λ.
-Πουλημενάκου Τζούλια: Ποιήτρια, μέλος της Π.Ε.Λ.
-Βολάκης Κωνσταντίνος: Ποιητής, μέλος της Π.Ε.Λ.
-Ψυχογιού – Γεωργαντάκη Φωτεινή: Ποιήτρια, μέλος της Π.Ε.Λ.
ΔΙΗΓΗΜΑ
-Ταβουλάρης Νίκος: Λογοτέχνης, Πρόεδρος του Διοικητικού Συμβουλίου της Π.Ε.Λ.
-Καπελούζος Κωνσταντίνος: Λογοτέχνης, Πρόεδρος του πειθαρχικού συμβουλίου της Π.Ε.Λ.
-Σαββάκης Χρίστος: Λογοτέχνης, Αντιπρόεδρος του Διοικητικού συμβουλίου της Π.Ε.Λ.
-Αγγελάκη Καλλιρρόη: Φιλόλογος, Λογοτέχνης, μέλος του Δ.Σ. της Ενώσεως Αιτωλ/νων Λογοτεχνών.
-Μπούρτζινου Ουρανία: Λογοτέχνης, μέλος της Π.Ε.Λ.
ΝΟΥΒΕΛΑ
-Ταβουλάρης Νίκος: Λογοτέχνης, Πρόεδρος του Διοικητικού Συμβουλίου της Π.Ε.Λ.
-Χριστοφοράτου Ελένη: Πεζογράφος – ποιήτρια, μέλος της Π.Ε.Λ.
-Αραθύμου Κατερίνα: Εκπαιδευτικός, φιλόλογος.
-Πουλημενάκου Τζούλια: Ποιήτρια, μέλος της Π.Ε.Λ.
-Μπούρτζινου Ουρανία: Λογοτέχνης, μέλος της Π.Ε.Λ.
ΜΥΘΙΣΤΟΡΗΜΑ
– Αγρογιάννη Χριστίνα: Λογοτέχνης, μέλος του Δ.Σ. της Π.Ε.Λ.
– Λιανού – Ιωαννίδη Καίτη: Λογοτέχνης, μέλος της Π.Ε.Λ.
– Ψακή – Κωβαίου Αγγελική: Λογοτέχνης, Έφορος του Δ.Σ. της Π.Ε.Λ.
-Βούλγαρη Μαίρη: Λογοτέχνης, μέλος της Π.Ε.Λ.
-Ιακωβίδου Ελισάβετ: Λογοτέχνης, μέλος της Π.Ε.Λ.
ΔΟΚΙΜΙΟ
-Ταβουλάρης Νίκος: Λογοτέχνης, Πρόεδρος του Διοικητικού Συμβουλίου της Π.Ε.Λ.
-Χαλκιαδάκη Εύα: Λογοτέχνης, Γενική Γραμματέας του Δ.Σ. της Π.Ε.Λ.
-Γεωργίου Κωνσταντίνος: Λογοτέχνης, Ταμίας του Δ.Σ. της Π.Ε.Λ.
-Γιακαννίκη Έφη: Λογοτέχνης, μέλος της Π.Ε.Λ.
-Μπούρτζινου Ουρανία: Λογοτέχνης, μέλος της Π.Ε.Λ.
ΠΑΡΑΜΥΘΙ
-Τσάτσου Ελένη: Λογοτέχνης – Ποιήτρια, μέλος της Π.Ε.Λ.
-Σασσάλου Φωτεινή: Λογοτέχνης, μέλος της Π.Ε.Λ.
-Τζούμα Αριάδνη: Λογοτέχνης, μέλος της Π.Ε.Λ.
-Μπουλέκου Μίνα: Λογοτέχνης, μέλος της Π.Ε.Λ.
-Μπούρτζινου Ουρανία: Λογοτέχνης, μέλος της Π.Ε.Λ.
ΘΕΑΤΡΙΚΟ ΕΡΓΟ
– Βαρβαρήγος Δημήτρης: Λογοτέχνης, μέλος της Π.Ε.Λ. και της Ε.Ε.Λ.
-Λύτρα Ελένη: Λογοτέχνης.
-Κουμεντάκη Σμαραγδή: Λογοτέχνης, μέλος της Π.Ε.Λ.
-Φλώρος Βασίλης: Λογοτέχνης, ηθοποιος, σκηνοθέτης, μέλος της Π.Ε.Λ.
-Αθανασίου Έρρικα: Λογοτέχνης, δημοσιογράφος.

Επιμέλεια κειμένου

Θεόφιλος Γιαννόπουλος

Ο Θεόφιλος Γιαννόπουλος γεννήθηκε και ζει στο Καλοχώρι Θεσσαλονίκης.Δραστηριοποιείται ως συγγραφέας, ποιητής, αξιολογητής και λογοτεχνικός επιμελητής μυθιστορημάτων, ομιλητής σε παρουσιάσεις βιβλίων, καθώς και ως αρθρογράφος σε πολιτιστικές ιστοσελίδες.Έχει διακριθεί σε πανελλήνιους, διεθνείς και παγκόσμιους λογοτεχνικούς διαγωνισμούς κι έργα του συμμετέχουν σε ανθολογίες διηγημάτων και ποίησης."Το Αγκάθινο Στέμμα" από τις εκδόσεις ΕΞΗ είναι το πρώτο του μυθιστόρημα.Τρόπος επικοινωνίας: www.facebook.com/giannopoulos.theofilos

Υποβολή σχολίου

Εγγραφείτε στο newsletter

Έλληνες εκδότες

Έλληνες εκδότες

Υποβολή συμμετοχής!

Αρχείο

Είσοδος